Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie, w którym nadal znajdują się meble i przedmioty gromadzone przez lata i nie jesteś do nich w żaden sposób przywiązany, agenci nieruchomości zazwyczaj zalecają sprzedaż pustego mieszkania.

Dzięki opróżnieniu mieszkania ze starych mebli i gratów można je sprzedać znacznie szybciej. W przypadku, gdy sprzedaliśmy nieruchomość, nie wynosząc mebli wcześniej, opróżnienie jej to kolejny krok w stronę przeprowadzki.

Wywożenie mebli i rzeczy po sprzedaży nieruchomości

Gdy mówimy o wynajmowaniu mieszkania, sytuacja jest podobna: jeśli decydujemy się na najem okazjonalny, a w wynajmowanym mieszkaniu znajdują się meble w złym stanie, najlepiej jest je od razu opróżnić, ponieważ nie można wynajmować mieszkania z cudzymi zniszczonymi meblami i mało przydatnymi przedmiotami.

Kiedy sprzedaje się mieszkanie powinno się opróżnić całą nieruchomość ze wszystkich mebli i rzeczy. Najczęściej zostają wyłącznie meble w kuchni, które są dobrane na wymiar, a także cała łazienka.  Nowi właściciele powinni mieć możliwość urządzić swoje mieszkanie według własnych preferencji.

Raz a dobrze opróżnić mieszkanie

Kiedy zmieniamy miejsce zamieszkania, warto poprzednie lokum opuścić raz a dobrze, tzn. zadbać o to, by przeprowadzka nie ciągnęła się w nieskończoność. Na pewno będzie to z korzyścią dla naszego komfortu psychicznego oraz pozwoli nam zaoszczędzić czas.

Długie przeprowadzki wynikają często z odwlekania decyzji: co chcemy wyrzucić, co zachować dla nabywców, a co przewieźć do nowego domu. Takie dywagacje mogą trwać miesiącami, a nawet latami.

wywóz mebli i rzeczy Wrocław

Bezpłatna kolekcja

Kiedy ktoś chce i może sam opróżnić mieszkanie, najczęstszą opcją jest zadzwonienie do firmy zajmującej się odbiorem odpadów wielkogabarytowych z zapytaniem, którego dnia meble mogą zostać zabrane na ulicę. Zazwyczaj jednak odbiór tego typu odpadów o dużych rozmiarach odbywa się dwa lub nawet raz do roku. Gdy umówimy się na odbiór mebli, pozostaje tylko pozostawić je tak, aby firma mogła je bez problemu odebrać.

Ważne jest, aby zapytać o maksymalną dozwoloną ilość, ponieważ nie jest dozwolone pozostawianie dużej ilości mebli na ulicy. W przypadku przekroczenia limitów może zostać nałożona grzywna. Jeśli posiadasz dużą ilość mebli, zaleca się ich opróżnienie w ciągu kilku dni.

Inną opcją jest wynajęcie samochodu dostawczego i samodzielne przewiezienie go do centrum recyklingu oraz uiszczenie odpowiednich opłat za zagospodarowanie dostarczonych odpadów.

Bezpłatne opróżnianie mieszkań

Czasami można spotkać firmy, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia lub osoby prywatne, które opróżniają mieszkania za darmo. Jest to dobra opcja, gdy nieruchomość zawiera meble i rzeczy, które można sprzedać w zamian za wykonaną pracę.

Jednak, choć opcja ta może wydawać się bardzo atrakcyjna, bo przecież darmowa, jeśli meble są stare, wykonane na zamówienie, połamane lub po prostu nie mają w sobie nic wartościowego, jest prawie niemożliwe, aby znaleźć kogoś, kto może opróżnić mieszkanie za darmo, ponieważ nie będzie w stanie ich w zamian sprzedać.

opróżnianie mieszkań

Firma przeprowadzkowa oferująca pomoc w wywożeniu mebli i rzeczy

Wreszcie, jedną z najbardziej użytecznych opcji jest wynajęcie firmy przeprowadzkowej, która zajmuje się przeprowadzkami na co dzień.

W ten sposób będziemy mieć pewność, że opróżnianie mieszkania lub domu przebiegnie sprawnie, że będzie przeprowadzane przez wykwalifikowany personel i że niechciane przez nas meble zostaną przetransportowane do punktu sprzątania lub zarządcy odpadów znajdującego się najbliżej naszego domu w celu prawidłowego zarządzania wszystkimi odpadami powstałymi podczas sprzątania i opróżniania mieszkania.

Jeśli już zdecydujemy się na ten krok, warto korzystać z usług tylko sprawdzonych firm, które za wykonaną usługę wystawią fakturę.

Przeprowadzki we Wrocławiu

Przeprowadzasz się we Wrocławiu? „Klimek” Przeprowadzki to firma, która zajmuje się kompleksowym opróżnianiem mieszkań we Wrocławiu, oferując także sprzątanie pomieszczeń, przewóz mebli i sprzętu AGD, również ze sklepów oraz hurtowni budowlanych, a także wniesienie na piętro, ustawienie i rozmieszczenie mebli w pomieszczeniu. 

Post Navigation